Jak dbać o przydomowe trawniki? Kraków to morze możliwości

 

Sposobów na dbanie o trawniki według newgardenstyle.pl/oferta/ , firmy zajmującej się ogrodnictwem, jest naprawdę wiele i wszystko zależy od tego jakiego efektu oczekujemy. Jedni będą kosić trawę regularnie jak natchnieni, inni docenią nierówności i możliwość pstrykania artystycznych zdjęć kropli rosy zawieszonych na długich źdźbłach trawy. Ilu właścicieli domów jednorodzinnych i działek, tyle też znajdziemy pomysłów na trawniki. Kraków to miasto pełne indywidualności, ale także sporo w nim osób uważnie śledzących ogrodnicze trendy.

 

Trawniki - Kraków to miasto pełne indywidualności.

 

Pierwszą kwestią, o której powinniśmy pomyśleć jeszcze przed rozpoczęciem prac w ogrodzie, jest to, czy bardziej interesuje nas tradycyjne wysiewanie trawnika, czy też może wolimy postawić na natychmiastowe efekty oferowane przez trawę z rolki. Od tego będzie zależało, ile czasu będziemy musieli w przyszłości poświęcić na pielęgnację przydomowej zielenie.

 

 

Trawa z rolki na pewno wymaga mniej dbałości, bo najtrudniejszym elementem na drodze do idealnego trawnika w Krakowie są początki, czyli moment od zasiania do zazielenienia się podłoża. Tradycyjna wersja może również oznaczać walkę z chwastami, czego unikniemy decydując się na trawnik z rolki. Pomyśl, ile czasu w tygodniu możesz poświęcić na prace w ogrodzie.