Plac budowy

Inspiracje do łazienki

 Łazienka to miejsce, w którym wiele osób odpoczywa biorąc gorącą kąpiel, dlatego warto postarać się o to, aby wnętrze sprzyjało odpoczynkowi i relaksowi. Łazienki niegdyś urządzało się na jasno, jednak teraz jest wiele płytek, również tych matowych, imitujących na przykład drewno, kamienie, które w łazienkach świetnie się sprawdzają. Ściany i podłoga kontrastują wtedy z białą wanną czy umywalką tworząc świetny efekt końcowy. W tak urządzonej łazience dobrze jest zrobić sufit podwieszany oraz podświetlić dodatkowo lustra dla lepszego efektu.

 

Inspiracje do kuchni

 Coraz więcej pomysłów napływa do nas wprost ze Stanów Zjednoczonych. Tak też jest z kuchnią, a dokładnie wysepką na jej środku. To pomysł nie tylko stylowy, ale także dość funkcjonalny. W takim układzie okap musi znaleźć się nad wysepką. Wielkość wysepki jest dowolna – zależy głównie od tego, jakim metrażem pomieszczenia dysponujemy. Wysepka pasuje zarówno do klasycznych kuchni, jak i tych urządzonych w stylu nowoczesnym. Do takiego wnętrza niezbyt pasują lampy wiszące, dlatego radzi się zastosować ledy. Piekarnik i mikrofalówkę w takim układzie należy wbudować w inne meble.

 

Angielska elegancja

Pierwsza metamorfoza została przeprowadzona na styl angielskich, eleganckich wnętrz. Salon początkowo był nijaki. Jasne ściany, zwykła kanapa i puste miejsce obok, ze względu na okrągły kształt. Takie wnętrze można spokojnie podzielić na dwie części – jedną wypoczynkową, a drugą jadalnianą, co właśnie w tym przypadku zrobiono. W jasnym wnętrzu ładnie prezentują się jasne meble, również z dodatkiem drewna. Wstawiono charakterystyczne dla angielskiego stylu meble, głównie stół z wygiętymi nóżkami i niebanalną mozaiką. Obok kanapy ustawiono fotel, zaś we wnęce umiejscowiono szklany stół, przy którym całą rodziną można jeść posiłki. Pomimo tego, iż wnętrze jest duże, można dodatkowo je powiększyć dzięki zamieszczeniu na ścianie lustra.

 

 

 

Inspiracje do salonu

 Każdy preferuje inną kolorystykę, jeśli chodzi o pomieszczenia w swoim domu. Przyjęło się, że najlepiej, jeśli chodzi o salon, prezentują i sprawdzają się jasne kolory z tego względu, iż optycznie dodatkowo powiększają pomieszczenie. Jest to prawdą i warto ze wskazówek skorzystać. Ci, którzy preferują bardziej przytulne pomieszczenia mogą zainspirować się tą propozycją. Wnętrze dosyć proste, ale modernistyczne, z dodatkiem ciekawie zbudowanych półek. Kolor żółty (kanarkowy) pasuje zarówno do dodatków drewnianych, jak i metalowych.

 

Japan style

Duże przestrzenie ciężko jest sensownie zagospodarować. W tym wypadku początkowa metamorfoza dotyczyła ścian. Jasne ściany z dodatkiem drewna oraz podwieszany sufit razem robią wrażenie. Sufitu podwieszanego wcześniej nie było, zaś w miejscu za telewizorem wisiała pstrokata tapeta. Należało całość doprowadzić do jednolitego stylu. Salon wraz z dodatkowym pomieszczeniem urządzono w stylu japońskim, który jest dość charakterystyczny. W pokojach tych nie ma zbyt dużo mebli – obecnie się od tego odchodzi. Centralna część to wypoczynek razem z małym stolikiem pośrodku. Ciekawie prezentuje się wejście do drugiego pokoju, a dokładnie obudowa i półki, które dorobiono. To wnętrze potwierdza to, iż dodatki naprawdę robią swoje.